Mini
TondMarket
Pro Advertising
چاپ کارت ویزیت

بررسی انواع چاپ کارت ویزیت در روش های دیجیتال و افست

کارت ویزیت در جنس های مختلف و دو روش چاپ افست و دیجیتال ساخته میشود، هر شخصی که شغل دارد حتما یک بار سفارش چاپ کارت ویزیت سلفون یا لمینت را تجربه کرده است،

روش چاپ کارت ویزیت ها

در چاپ کارت ویزیت مانند کل صنعت چاپ دو شیوه کلی برای چاپ وجود دارد: چاپ افست و چاپ دیجیتال. برای دانستن اینکه کدام یک از این شیوه های چاپی مناسب کار شماست خیلی ساده می توانید به جواب آن برسید.

سرعت چاپ کارت ویزیت در چاپ دیجیتال و افست

اگر تعداد بسیار زیادی کارت تبلیغاتی یا همان ویزیت نیاز نداشته باشید و الویت شما سرعت چاپ باشد ( چاپ فوری ) بهترین راه حل چاپ دیجیتال، ولی در صورتی که حجم کار زیاد باشد میتوانیم از چاپ افست که سرعت بیشتری دارد استفاده کنیم !

چرا چاپ افست

اگر به تعداد زیادی، حداقل 1000 عدد کارت برای چاپ دارید دارید و قیمت هر عدد برای شما الویت اصلی باشد چاپ افست  بهترین انتخاب است ،البته مورد دیگری نیز وجود دارد اینکه برخی تکنیک های چاپی مانند طلاکوب و یووی منحصر به چاپ افست است و در چاپ دیجیتال لازمه تخصص و زمان بیشتر است.

جنس های مختلف چاپ

جنس های متفاوتی برای چاپ کارت ویزیت وجود دارد که در مدل های بسیار فانتزی و خاص می توان به چوب، فلز و پارچه اشاره کرد اما تقریبا تمامی کارت های  روی دو جنس کاغذ و پی وی سی چاپ می شوند.

کارت ویزیت پی وی سی

کارت ویزیت پی وی سی

کارت ویزیت پی وی سی دقیقا همان جنس پی وی سی در اندازه تراکم های مختلف که به انگلیسی PVC نوشته میشود  است، میشه گفت همون پلاستیک هستند که در ضخامت های متفاوتی تولید می شود.و در ضخامت 760 میکرون همان جنس کارت ویزیت های بانکی است که تمام ایرانیان دارند.بهترین مزیت آن مقاومت بالا و کاملا ضد آب بودن pvc است همچنین از نظر تبلیغاتی میتوان به یکی شدن با جاکارتی هر کاربری که برخورد دارد.

 

کارت ویزیت پی وی سی در چهار مدل مات، براق، متالیک و صدفی تولید می شود.که نام آن ها بیانگر ویژگی های هر کدام است.مات به شما ظاهری شکیل و با بازتاب نور کم می دهد. براق رنگ های زنده تری تولید می کند و بازتاب نور زیادی دارد.صدفی ظاهری مانند بافت صدف دارد و درنهایت پی وی سی متالیک با ظاهر فلزگون خود بسیار زیبا و جذاب است.

کارت ویزیت های کاغذی

کارت ویزیت کاغذی
کارت ویزیت کرافت

تنوع بسیار بالا در رنگ، جنس و بافت کاغذهای متفاوت، این جنس را به پر استفاده ترین ماده برای چاپ کارت ویزیت تبدیل کرده .و بیش از 90 درصد  چاپ شده از جنس کاغذ می باشند،برای اینکه بتوانیم بهترین جنس کاغذ را برای چاپ خود انتخاب کنیم ابتدا بهتر است با انواع جنس و نمونه های چاپ آن آشنا شویم.

کارت ویزیت کاغذی کرافت

یکی از کاغذهای پر استفاده در صنعت چاپ که در گرماژ 300 گرمی، ضخیم و مناسب چاپ کارت ویزیت می شود کرافت است،کاغذ 300 گرمی کرافت رنگ کاغذهای کاهی یا همون کرم رو دارند که در دو نوع جنس: کرافت ایرانی و کرافت سوئدی وجود دارد،این کاغذ با ظاهر خاص و آنتیک شکل خود برای چاپ با طراحی های منحصر بفرد بسیار مناسب است. مخاطبین کارت ویزیت کرافت عموما افراد بیزینسی یا فست فودی هستند که بیشترین تقاضا رو این 2 دسته افراد برای چاپ کارت ویزیت کرافت دارند.

کارت ویزیت سلفون

کارت ویزیت سلفون، از یک پوشش بسیار نازک سلفنی که برای افزایش مقاومت و زیبایی روی کاغذ گلاسه چسبانده می شود است، کارت ویزیت سلفون  سه نوع متفاوت براق، مات و مخملی برای این کار وجود دارد.سلفون براق موجب شادابی و درخشش بیشتر رنگ شده، سلفون مات ظاهری شکیل و رسمی دارد. و سلفون مخملی بسیار مشابه سلفون مات است ولی با حس لمسی کاملا متفاوت و لطیف مانند پارچه مخمل. که مخاطبین زیادی رو تحت تاثیر قرار داده است، این مدل بسیار اقتصادی و شکیل است و حتی مقاوت بیشتری نسبت به دو عنوان قبلی خود دارد.

کارت ویزیت لمینت

کارت ویزیت لمینت

همانند کارت ویزیت های سلفونی، پوشش لمینت نیز روی کاغذ گلاسه کشیده می شود.با این تفاوت که ضخامت آن بسیار بالاتر است.لمینت کارت ویزیت شما را مستحکم و مقاوم کرده و انعطاف آن را کاهش می دهد.پوشش لمینت در دو نوع لمینت مات و لمینت براق وجود دارد ،که انتخاب آن ها درست مثل سلفون به سلیقه، نوع طراحی و رنگ  شما بستگی دارد. تمام حالت های چاپ همچون طلاکوب، نقره کوب، برجسته، مخملی و دیگر مواردی که میتوان در چاپ کارت ویزیت سلفون استفاده کنیم، در چپ کارت ویزیت لمینت هم میتوانیم استفاده کنیم، 

تفاوت کارت ویزیت سلفون با لمینت تنها در حجم پلاستیک به کار رفته است متفاوت است، البته در برخی از موارد چاپ افست کارت ویزیت لمینت نوع کاغذ متفاوت است،

مشخصات انواع کارت ویزیت لمینت مات و براق

این نوع کارت دارای دو سایز ۸٫۵×۴٫۸ و ۸٫۹×۵٫۸  و مربعی که سایز 5.5 در 5.8 است میباشد. کارت ویزیت های لمینت به صورت دورگرد بوده و دارای ضخامت بسیار بالایی نسبت به کارت های معمولی به خصوص رقیب خود، سلفون می باشد،که همین امرموجب زیبایی این نوع کارت شده است.
کارت های لمینت براق، از روکش براق بهره مند است و می تواند نور را باز تاب کندو روکش کارت ویزیت های لمینت مات، نور را بازتاپ نمیکنند و کاملا مات هستند به همین دلیل استحکام بالای این روکش ، دوام و ماندگاری آن نسبت به کارت های دیگر بسیار بیشتر می باشد.
از این ها عموما به صورت دو رو استفاده می شود و هر طرح و رنگ دلخواهی را می توان بر روی آنها پیاده کرد. شیوه برش، قابلیت انتخاب مات و یا براق بودن و استحکام بالای های لمینتی، همگی باعث می شود تا این دیزان و طراحی بسیار چشم نواز جلوه کند و مخاطب را مجذوب خود نماید

کارت ویزیت کتان

از ارزان ترین کاغذهای بافت دار برای چاپ کارت ویزیت محسوب می شود.که در چهار مدل مختلف با بافت های گوناگون تولید می شود،کتان امباس که ارزان ترین کتان بوده، کتان های با کیفیت کبریتی و کتان ایتالیا که بافتی تار و پود گونه و بسیار ریز دارند،و کتان کهلر آلمان که بافتی با خطوط برجسته افقی یا عمودی دارد.

کارت ویزیت کتان

مشخصات انواع کارت ویزیت کتان

سایز این کارت ۸٫۵×۴٫۸ میباشد،این کارت، از جمله کارت های پر طرف دار میباشد.علت علاقه مندی زیاد به این  بافت موجود بر روی خود کاغذ و همچنین مقرون به صرفه بودن آن می باشد،اگر به دنبال یک کارت شیک و مقرون به صرفه می باشید می توانید از این نوع  استفاده نمایید.
توجه : در کارت های کتان به علت وجود بافت در هنگام چاپ رنگ مانند کاغذ گلاسه روی کار نمی نشیند،به همین دلیل کارهایی که دارای زمینه های روشن و سفید می باشند هنگام چاپ روی  کتان زیبا می شوند.ولی کارهایی که دارای زمینه های تیره و مشکی می باشند بر روی کاغذ کتان خوب نشده و بهتر استاز رنگ های زنده و یا غیر تیره استفاده کرد.

جنس کاغذ کارت ویزیت های کاغذی

برای چاپ کارت ویزیت معمولا از کاغذهایی با جرم 300 گرم در هر متر مربع استفاده می شود.این جرم بالا به کاغذ ضخامت و انعطاف مناسبی برای چاپ می دهد.اما در صورتی که کارتی محکم تر و ضخیم تر می خواهید راه های گوناگونی برای این کار وجود دارد. که در اولین بخش این مقاله بهش اشاره شد، کارت ویزیت پی وی سی.

پوشش لمینت کارت ویزیت های کاغذی

اولین کار برای افزایش مقاوت و ضخامت کارت استفاده از پوشش لمینت است.لمینت با ضخامت و مقاوت بالای خود کارت شما را مستحکم و شکیل می کند. لمینت یکی از مقاوم ترین نوع کارت ویزیت هاس که بعد از پی وی سی رتبه 2 را دارد، این کارت ویزیت به علتت محبوبیت زیاد در چاپ افست حتی در تعداد کمتر هم قابل سفارش است ( 500 عددی)

کارت ویزیت 600 گرمی خوب است؟

کارت ویزیت های 600 گرمی در اصل از چسبیدن دو عدد کاغذ 300 گرمی روی هم تولید می شوند.و ضخامتی دو برابر کارت های عادی دارند،شما می توانید در هر نوع  ضخامت 600 گرمی را انتخاب کنید تا کارتی ضخیم و مستحکم داشته باشید. ولی در صورتی که قصد دارین کارت ویزیت ماندگاری بهتری نسبت به مکانی که اشغال میکند داشته باشد، بهتر از کاغذ های 300 گرمی استفاده شود تا زیادی ضخیم نشود.

کارت ویزیت با برش خاص

برای برش کارت ویزیت در اشکال دلخواه ابتدا شما روی ابعاد استاندارد چاپ و برش داده می شود،سپس متناسب با طرح دلخواه شما قالب ساخته می شود،و مجددا با قالب مخصوص خود برش داده می شوند، در این روش شما برای برش شخصی سازی شده، فقط یک بار نیاز است که هزینه قالب که توسط قالب کارت ویزیت های برش خورده را یک بار دیگر با قالب شما برش میزنن.

کارت ویزیت های ساده یا به عامیانه : ویزیتی

سایز این کارت ۸٫۵×۴٫۸ میباشد. روی کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم واقعی چاپ شده و یک لایه UV بصورت روکش روی آن قرار می گیرد این روکش شبیه سلفون است و درخشنده تر میباشند،کارت ویزیت های ویزیتی یا همان معمولی به عنوان یک کارت معمولی و ارزان در بازار چاپ مطرح است و جهت تیراژهای بالا مقرون به صرفه می باشد.
کارت های معمولی ( ویزیتی) که به نوعی ارزان ترین نوع  محسوب می شود، بیشتر برای کارهای خدماتی مورد استفاده قرار میگیرد،این مدل را می توان هم به صورت تک رو و هم دو رو مورد استفاده قرار داد.
کارت های گلاسه، از حداقل استحکام بهره می برند و بعضا دارای یک لایه نازک به روی خود هستند که در صورت خم شدن می توان آنها را از روی کاغذ جدا کرد،در حالت کلی، این مدل از  ابتدایی ترین کارت های ویزیت به حساب می روند و هزینه به مراتب ارزان تر دارند.

بهترین جنس کارت ویزیت کدام است ؟

بهترین جنس کارت ویزیت های بازار جهانی و حتی بین الملی، کارت ویزیت های پی وی سی هستند که با خود اعتبار زیادی به ارقمان می آورد. این کارت ویزیت هزینه بیشتری نسبت به کارت ویزیت های کاغذی میبرد، که همین موضوع به لاکچری بودن کارت ویزیت هم اشاره دارد.

حداقل تعداد چاپ کارت ویزیت در چاپ دیجیتال دلخواه است، یعنی شما میتوانید حتی فقط یک کارت ویزیت بزنین و ارزشمند باشد، چه از لحاظ کیفیت، چه از لحاظ زمان و قیمت، ولی ذر چاپ افست فقط کارت ویزیت های پر سفارش قابلیت چاپ حداقل 500 تایی هستند، همچون سلفون مات و براق، و لمینت مات

برای جواب این سوال، بهتر از اول نوع مشتریان رو آنالیز کرد تا نحوه استفاده کارت ویزیت به چه صورت است ؟  عموما کارت ویزیت لمینت بهتر از سلفون است، و دلیل اصلی آن مقاوت آن است.

فهرست مطالب